OLDUĞUNDAN DAHA İNCE GÖRÜNMEK İSTEYENLERE ÖZEL...

Kilosundan şikayetçi olanların kısa süreli tesellileri doğru kıyafet seçimiyle fazlalıklarını gizlemek. Bunun için yapmanız gereken vücudunuzu tanımak ve küçük hilelere başvurmak.

 • Dikey çizgiler hayat kurtarıyor!
  Enine çizgiler vücudunuzu daha kalın gösterirken boyuna çizgiler sizi olduğunuzdan daha ince ve uzun gösterir.
 • Yüksek bel pantolonun sırrı ve doğru pantolon boyunun önemi!
  Yüksek bel pantolonlar bacak boyunuzu uzatır ve beli çevrelediğinden sizi daha ince gösterir. Daha fit bir görünüm için pantolonunuzun boyu da uzun olmalıdır.
 • Tek renk giyinmeyi deneyin!
  Baştan aşağı tek bir renk giyinmek de fit bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olur. Koyu renkler sizi daha zayıf göstereceğinden bu renklere yönelebilirsiniz. Ayrıca açık renk giyinmek isterseniz aynı rengin farklı tonlarını tercih edebilirsiniz fakat canlı renklerden kaçınmalısınız.
 • Bol kıyafetleri terk edin!
  Bol ve salaş kıyafetler sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterecektir. Fakat bedeninizden küçük kıyafetler giymemeye de dikkat edin, bu tür kıyafetler sorunlu bölgenin göze çarpmasına neden olur.
 • Küçük desenlere yönelin!
  Kilolu kadınlar büyük desenleri terk edip küçük desenleri tercih etmeli, pileden ve geometrik şekilli kıyafetlerden uzak durmalılardır. Aksi takdirde sorunlu bölge daha fazla göze çarpacak ve istemedikleri bir görünüme yol açacaktır.
 • Elbise ve etek seçerken dikkatli olun!
  Dökümlü ve esneyen kumaşlardan yapılan elbiseleri tercih edin. Robalı, A kesim veya V yakalı elbiseler ince görünmenizi sağlayacaktır. Doğru etek boyu ise tam dizde veya uzun etektir. Kalın bacaklara sahipseniz mini etekten, kısa bacaklara sahipseniz diz altındaki eteklerden uzak durun.
 • Doğru makyaj yapın!
  Makyaj yardımıyla elmacık kemiklerinizi ve çenenizi belirginleştirerek daha zayıf görünebilirsiniz.
 • Yüksek topuk kullanın!
  Yüksek topuk basenlerinizi destekler ve bu da daha ince ve daha uzun görünmenize yardımcı olur. Boyunuz kısaysa bilekten bağlamalı ayakkabılardan kaçının aksi takdirde daha kısa ve kilolu görünebilirsiniz.
 • Saç konusunda bilinçlenin!
  Toplu bir yüze sahipseniz küt saç kesiminden uzak durun. Yüzünüzü olduğundan daha ince göstermek istiyorsanız saçınıza gölge attırabilirsiniz. Ayrıca saçınızı at kuyruğu veya topuz şeklinde toplamak da yine yüzünüzü daha ince gösterir.


0 yorum:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...